Hopae sool

Co to je hopae sool?

Hopae sool je korejské bojové umění systematizované velmistrem Do Ki-hyunem.

Hopae sloužilo několikrát v korejské historii jako identifikační karta a každý Korejec musel u sebe hopae nosit. Na hopae bylo napsány základní údaje o majiteli jako jméno, narození, bydliště nebo povolání. V nebezpečných situacích bylo hopae samozřejmě jedinou zbraní, kterou měl každý Korejec u sebe, a tak se ho naučili používat ke své obraně.

Tyto techniky v posledních desetiletích korejský velmistr taekkyunu a šermu Do Ki-hyun systematizoval. Takto vznikl hopae sool, bojové umění vhodné jako doplněk ke každému bojovému stylu. Toto byla i myšlenka velmistra Do vytvořit platformu pro setkání studentů a učitelů různých bojových umění. Základní techniky jsou rozděleny mezi techniky v úchopu a velmi nebezpečné techniky švihové.

Hopae je velmi praktická zbraň pro sebeobranu. Je lehce použitelná, nebezpečná a snadno přenositelná v kapse, v kabelce nebo za opaskem. Během vteřiny můžete velmi efektivně hopae použít bez jakékoliv nutnosti rozcvičování. Velmistr Do pravidelně s hopae létá letadlem :-)

Aktuality

další yohaeng dallyon a pozvánka na tréninky i on-line
12. 5. 2021

Taekwon taekwoňákům,

a máme tu další tréninky na památkách. Tentokrát hned dvě Unesco památky a tajemný Rokštejn (kdo nás bude čekat na Roštejně, tak tam proběhne samostatný trénink:))). Všechny členy zvu na jakoukoli část tohoto níže zmíněného programu. Vstupné zdarma a můj nekompromisní postoj ...

autor: Martin Zámečník
Soukromé lekce opět zdarma
12. 1. 2021

Opět rozjíždíme další kolo těchto velmi intenzivních a unikátních tréninků. Podmínky jsou obdobné jako na jaře a podzim s drobnými vylepšeními. Najdete níže, co musí obsahovat žádost:

 - 1 za měsíc, pokud nebude určeno jinak
- výběr fyzicky venku nebo on-line (novinka - ideálně navrhnout nějakou obvyklou platformu Zoom, ...

autor: Martin Zámečník
rozjezd tréninků a důležité info
1. 9. 2020

Taekwon všem,

sledujte v rozpisu tréninků na našem webu, kde se bude postupně doplňovat, kdy a kde budeme začínat. Učitelé Vám také mohou posílat zprávy přímo do mailů. Tréninky se rozběhnou již v tomto týdnu nebo nejpozději v příštím ve všech našich skupinách.

Zítra (ve středu 2.9) budou také ...

autor: Martin Zámečník
zrušené tréninky mistra Zámečníka
20. 6. 2020

Zítra v neděli odpadá sebeobrana na Campanusu. V dalším týdnu také odpadají z důvodu STM soustředění tréninky v Kouřimi, na Dobešce, v Kostelci a Jirčanech stejně jako všechny tréninky HG,HP a TK (téměř všichni v těchto skupinách budou na soustředění). Se všemi se těším na shledanou na letních soustředěních, kempu a ...

autor: Martin Zámečník
Zrušení HP a TK
11. 12. 2019

Čtvrteční Hopae a Taekkyon odpadají z důvodu neúčasti na minulých hodinách a tréninkovém pobytu mistra Zámečníka v zahraničí. Pokud byste si chtěli zacvičit, můžete zkusit kontaktovat Lenku Seménkovou. Mistr se na Vás těší na zimním soustředění! 

autor: David Povýšil

Hopae sool v ČR

Historie hopae soolu v ČR se začala psát roku 2016, kdy Martin Zámečník, mistr taekwon-do ITF, na své cestě za lepším porozuměním korejským bojovým uměním vycestoval na dvoutýdenní pobyt do korejského Seoulu, kde každý den absolvoval i tréninky taekkyonu a vyučoval taekwon-do ITF. Takto se seznámil i s velmistrem taekkyunu velmistrem Do, který ho od první hodiny začal hopae osobně vyučovat.

Během dalších let pokračoval Martin Zámečník v tréninku s hopae na dalších tréninkových pobytech v Koreji nebo na velmistrových seminářích v Paříži, až v roce 2018 získal jako první mimo Koreu povolení učit od velmistra Do. V tomto roce byl také ustanoven Český svaz hopae - ČSHP a začaly pravidelné tréninky a semináře. První seminář proběhl v únoru 2018 v Praze pod vedením velmistra Do a jeho žáka mistra Hwang In-mu. Semináře se mimo jiné účastnili první hopae student Martina Zámečníka Radek Záhejský a nadšenec pro korejská bojová umění Luděk Kastner, který se s hopae seznámil již dříve na internetu.

Tréninky

Tréninky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie bez nutnosti předchozí zkušenosti s bojovým uměním. U předškolních dětí doporučujeme spoluúčast staršího sourozence, rodiče či prarodiče.

Hopae sool budete také moci cvičit na soustředěních školy TKD ITF GBHS.

 • Čtvrtek 14:00 – 16:15 - Trénink korejských BO, ZŠ Grafická, Praha 5 - Martin Zámečník
 • Čtvrtek 16:45 – 17:45 - ZŠ Campanus, Praha 11 - Martin Zámečník
 • Pátek 19:00 – 20:00 - Beroun, Tyršova 85, TJ Lokomotiva - Radek Záhejský
 • Neděle - ZŠ Campanus, Praha 11 - Martin Zámečník, v tyto termíny:
  • 6. 12. 2020 (od 17:30)
  • 13. 12. 2020 (od 17:30)
  • 20. 12. 2020 (od 17:30)

Tréninky i zkoušky jsou určeny pouze členům HP svazu. Možno jeden trénink na zkoušku. S výjimkou prvních zkoušek nutno vykonávat zkoušky výhradně v hp uniformě.

Kalendář akcí

 • 23. - 25. 4. 2021 - Hopae a Taekkyon víkend - TKD Centrum Beztahov - Propozice - Podrobné informace
 • 29. 4. 2021 - On-line trénink hopae
 • 22. - 29. 8. 2021 - Velké letní soustředění - TKD Centrum Beztahov

Každé velké soustředění (jarní, letní, podzimní i zimní) budou tréninky a možnost zkoušek.

Školné

Pro účast na běžných trénincích, trénincích na GBHS soustředěních, speciálních víkendech a zkouškách je nutné platit školné. Školné je nutné zaplatit za každý načatý měsíc výuky bez ohledu, jak často chodíte nebo nechodíte na tréninky. První trénink je zkušební. Pro přihlášení ke studium hopae sool vyplňte elektronickou přihlášku. Studium je možné ukončit vyloučením, úmrtím nebo vyplněním odhlášky.

Možno platit na trénincích v hotovosti učiteli nebo na účet s označením za koho a za co platíte v poznámce. Například „Jan Žižka školné hopae srpen“.

Číslo účtu : 2982742001
Kód banky : 5500
Měsíční zvýhodněné školné Měsíční školné Roční školné (do června 2021)
Nečlen školy GBHS 300 Kč 400 Kč 2 700 Kč
Člen školy GBHS 200 Kč 300 Kč 1 800 Kč
Učitel GBHS 100 Kč 200 Kč 900 Kč
Celoživotní člen GBHS zdarma zdarma zdarma

Měsíční zvýhodněné školné musí být uhrazeno pouze inkasní platbou v daném měsíci, jinak je nutné zaplatit měsíční školné.

Číslo účtu : 2982742001
Kód banky : 5500

Kontakty


Martin Zámečník
+420 603 302 739
Radek Záhejský
+420 736 222 675

Ukázkové video